KÜÇÜK SARI KELEBEK

Küçük Sarı Kelebek

                    KÜÇÜK SARI KELEBEK

   Bir varmış bir yokmuş ;

Ormanın birinde küçük kelebekler doğmuş. Bu kelebek sarı renkte çok güzel bir kelebektir. Doğduğu ormanı çok severmiş. Annesiyle her gün çiçekten çiçeğe gezermiş. Bazen de annesinin yanından ayrılıp her güzel çiçeğin peşinden de koşarmış. Annesi sarı kelebeğin Uzaklaştığını görünce ona çok kızarmış.

 Derken sarı kelebek annesi bir papatyayla sohbet ederken sarı kelebek uzaklarda çok güzel ışıl ışıl parlayan bir çiçek görmüş onun ne olduğunu merak edip annesinin yanından uzaklaşmış.

 Yolda karşısına renga renk çiçekler çıkmış. Bir sarı çiçeğe , bir mor çiçeğe ah buda çok güzelmiş derken bir de bakıyormuş kırmızı çiçekler var onlara bakarken mavi çiçekleri görmüş derken o gördüğü çiçeği unutmuş Annesinin yanında olmadığını unutan küçük sarı kelebek çok ama çok uzaklaşmış.

 Bu sırada anne kelebek küçük sarı kelebek yok . Anne kelebek her yerde telaş içinden sarı kelebeği ararken. Sarı kelebek Bakmış ormanın derinlerine kaybolmuş . Etrafta da ne annesi nede başka bir kelebek varmış. Küçük kelebek Bir sağa bir sola uçmuş ama ne annesini bulabilmiş. Derken korkuyla bir çiçek bulup yanına sığınmış. Çiçek sarı kelebeği görünce çok beğenmiş.

  Bu çiçek ne güzelmiş. Nede güzel kokuyormuş ama gideceği yeri bilemeyen küçük sarı kelebek çiçekten yardım istemeye karar vermiş.

 Bu sırada anne kelebek ormanın derinliklerinde küçük sarı kelebeği arıyormuş.

  Küçük sarı kelebek korku içinde derin ormanın karanlığından daha da ürkerek çiçeğin yakınına gelmiş ve ‘ Çiçek kardeş çiçek kardeş bana yardım eder misin?’ demiş.

 Çiçek ağzının suyu aka aka ‘ Tabii ki yardım ederim küçük kelebek ‘ demiş.

 Küçük sarı kelebek bu çiçekten biraz korksa da ‘ Çiçek kardeş ben yolumu kaybettim. Annemle ormanın girişindeki papatya diyarında yaşıyordum. Evime annemin yanına nasıl gidebilirim ‘ demiş.

 Çiçek ağzının suyu akarak ‘ küçük kelebek ben papatya diyarını bilmiyorum ama burada beklersen annen gelip seni bulur ‘demiş.

 Küçük sarı kelebek çiçeğin haklı olduğuna inanmış. Orada beklerken çiçekte ondan gözünü alamıyormuş.

 Bu sırada vız vız diye sesler gelmeye başlamış. Küçük kelebek ne olduğunu anlayamamış bir de bakmış ki bir sürü kocaman arı ona doğru geliyormuş. Bakmış ona doğru kızgın kızgın gözlerle bakarak geliyorlarmış. Çok korkan küçük kelebek ne yapacağını bilememiş. ’Ben  ne yapmalıyım ‘ demiş. Önüne gelen fırsatı kaçırmamış ‘ küçük kelebek gel benim içimde saklan o zaman eşek arıları sana zarar vermez ‘demiş. Küçük sarı kelebek arılardan çok korktuğu için hemen kabul etmiş. Çiçek bir den açılmış koca koca dikenleri ve dişleri ile küçük kelebeği karşılamış .

  Küçük kelebek hemen korka korka girmiş oda hemen ağzını kapatmış. Evet bu çiçeğin ağzıymış. Bu sırada eşek arıları vız vız diye çiçeğin etrafında uçmuşlar ama ona bir şey yapmamışlar . Nedense çiçekten korkup uzaklaşmışlar. Bunu gören küçük kelebek çok sevinmiş ve çiçeğe seslenip ‘ Çiçek kardeş sana teşekkür ederim . Sayende eşek arılarından kurtuldum. Hadi açıl da çıkıyım ‘demiş. Ama çiçek açılmamış. Küçük kelebek tekrar seslenmiş ‘ Çiçek kardeş beni duymuyor musun hadi açıl da çıkıyım ‘ demiş. Ama çiçek açılmamış ve bir kahkaha yükselmiş. ‘ Küçük kelebek küçük kelebek sen benim tuzağıma düştün şimdi ben seni yiyeceğim. Sen benim yemeğimsin ‘ demiş ve küçük kelebeği sıkıştırmaya başlamış. Küçük  kelebek çaresizce ‘ yapma , beni yeme. Ben sana ne yaptım ki2 derken birden anne kelebek gelmiş. Bir de bakmış ki çiçek yavrusunu yemeye çalışıyor oda gidip baykuştan yardım istemiş’ Baykuş Baykuş mavi dikenli çiçek yavrumu yiyor gel de sende onu ye’ demiş. Baykuş durur mu koşmuş gelmişler ki çiçek küçük sarı kelebeği yutmak üzere hemen çiçeğe bağırmış ‘ Mavi dikenli sen bir kelebekten ne istersin hemen onu bırak yoksa bende seni yerim’ demiş.

 Mavi dikenli çiçek hemen ağzını açmış küçük sarı kelebek hemen fırlamış ve annesine sarılmış. Mavi dikenli çiçekte ‘ Ben küçük kelebeğe bir şey yapmadım eşek arılarından korudum ‘ demiş. Bunun üzerine küçük sarı kelebek olanı biteni anlatınca Baykuş sen bir cezayı hak etin deyip bir hamlede mavi dikenli çiçeği dalından koparıp yutmuş. Baykuşun karnı doyup evine giderken küçük sarı kelebek annesiyle evin yolunu tutmuş bir daha annesinin yanından ayrılmamış.

Değerlendirme: 1 / 5.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s