Gül perisi DÜNYA MASALLARI

              DÜNYA MASALLARI                  

    GÜL PERİSİ

 Bir zamanlar bir diyar varmış. Bu diyar periler diyarıymış ve burada periler yaşarmış. BU diyarın tam ortasında büyük güzel bir gül ağacı varmış. İşte bu ağaçta küçük bir peri yaşarmış. Küçük periyi kimse tanımaz ve görmezmiş. Çünkü bu peri çok küçükmüş onun için kimse onu görmezmiş.

 Bu küçük peri çok güzelmiş. Kanatları da çok uzunmuş. Küçük peri gülleri çok sevdiği için gül ağacında yaşarmış. Gül ağacı da onu çok severmiş. Küçük peri gül ağacında yaşarmış gül ağacı evi olduğu için ona gül perisi derlermiş. Gül perisi her gece güllerin birinin yaprağını yatağında yatarmış.

 Gül perisinin evi mis gibi kokarmış .Gül perisi en çok yazları severmiş. Yazları ılık güneşin altında çiçekten çiçeğe konar , kelebeklerin kanatlarında dans edermiş. Hava sıcak ve çok güzel olduğu için yazları bütün arkadaşları ile oyunlar oynarmış. Onlarla vakit geçirmekten çok mutlu olurmuş. Gül perisinin sıcağı çok sevdiğini duyan yağmur damlaları bunu duyunca çok üzülmüşler.

 Yağmur damlaları gül perisi bizi sevmiyor deyip ona küsmüşler. Gül perisi bizi sevmiyor yazı seviyor diye yanına gitmemişler.

 Günlerden bir gün gül perisi kanatlarının çok kirlendiğini fark edince yağmur damlacıklarına ihtiyacı olmuş ve yağmur damlacıklarına seslemiş :’ Heyyy yağmur damlacıkları uzun zamandır neredesiniz? ’diye seslenmiş Yağmur damlacıkları gül perisine küstükleri için cevap vermemişler.

 Gül perisi duymadıkların düşünüp : ‘ Yağmur damlacıkları sizi çok özledi. Neredesiniz gelin oynayalım ‘ demiş. Küsen yağmur damlacıkları cevap vermiyorlarmış .Gül perisinin ısrarlı çağrısına cevap vermek zorunda kalmış :

 ‘ Çok işim var gül perisi şuan seninle oynayamam . Sonbaharda görüşürüz‘ demiş.

 Gül perisi yağmur damlacıklarının cevabına üzülse de damlacıkların kırığın olduğunu bilmediği yazın keyfini çıkarmaya devam etmiş.Yağmur damlacıkları gül perisini yanlış anlamışlar . Gül perisi  yağmur damlacıklarının ona küstüğünü bilmediği için arkadaşlarıyla oynamaya devam etmiş. Böylece uzun zamanlar geçmiş. Birbirlerini özlemelerine rağmen  uzun süre görüşmemişler’

 Masalımızın sonuna geldik.

Değerlendirme: 1 / 5.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s