NASREttin hoca ve karışık ayaklar

Nasrettin Hoca

                KARIŞAN AYAKLAR

 Bir zamanlar günlerden bir gün Nasrettin hoca köyünde herkes tarlasının başında çalışıyormuş. Nasrettin Hoca da kendi tarlada saban sürüyormuş.

 BU sırada çocuklarda nehir kenarında oyun oynuyor . Aileleri tarlada çalışırken bir arada oyunlar oynuyorlarmış. Şen kahkahaları yeri göğü şenlendirirlermiş.

 Oyun oynamaktan yorulan çocuklar  nehir kenarında oturmuş ayaklarını uzatmış ağaç dallarını kendilerine olta yapmış balık avlıyorlarmış. Keyiflerine diyecek olmayan bu çocuklar eğlenirlerken bizim Nasrettin Hoca saban yapmaktan yorgun düşmüş dinlenmek ve serin serin su içmek için dere kenarına gelmiş. Bakmış çocuklar oyunlar oynuyorlar bu hallerinden çok memnun olmuş .

 Çocuklar Nasrettin Hocayı görünce akıllarına bir muziplik gelmiş. Nasrettin Hoca yanlarına gelince bağırıp çağırmaya başlamışlar. Nasrettin Hoca da çocukların bir oyun peşinde olduğunu anlamış anlamasına da gene de sormuş’ Ne oldu çocuklar ? Ne diye bağırıp çağırıyorsunuz?’ demiş.

 Çocuklar ağlamaklı: ‘ Sorma Hocam , suyu içinde ayaklarımız karıştı. Ne yapsak ayaklarımız bulamıyoruz. Hocam bize yardım eder misin ? ‘ demişler.

 Hoca  gülümsemiş ‘ Siz hiç tasalanmayın çocuklar ben size şimdi yardım edeceğim ‘ demiş. ‘ Sizin ayaklarınızı nasıl yapsak ta bulsak’ demiş ve biraz düşünüp çocukların gizli gizli gülüşmeleri arasında ‘ aa ben bir yol buldum. Siz hiç merak etmeyin size yardım edeceğim demiş ve elinde ki sopayı çocukların ayaklarının olduğu yere dereye doğru vurmuş. Ayakları acıyan çocuklar can acısı ile hemen kaçmaya başlamışlar .

 Onlar kaçarken Nasrettin Hoca arkalarından gülmekteymiş: ‘ Nereye çocuklar ? Bir teşekkür etmek yok mu. Karışan ayaklarınızı bulmanıza ardım ettim ‘ demiş.

                    Anonim

Değerlendirme: 1 / 5.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s