küçük deniz kızı masallı

KÜÇÜK DENİZ KIZI

 Uzun zaman önce  uzak bir ülkede büyük bir denizin altında   çok güzel bir ülke varmış. Bu ülkeyi yöneten çok iyi bir kral varmış. Bu kralın altı tane çok güzel ve iyi kız varmış.  Genç prenseslerin annesi kralın güzel kraliçesi kızları küçükken ölmüş.

  Kralın birbirinden güzel kızlarını kralın annesi büyütmüş. Çocukken prenseslere her gece yeryüzü ile ilgili çok güzel hikayeler anlatırmış. Prenseslerin her biri birbirinden güzelmiş ama en güzeli en küçükleriymiş.  Küçük prensesin bukle bukle sap sarı saçları omuzlarından sırtına uzanırmış. Küçük prensesin seside çok güzelmiş. Kralda onun şarkılarını dinlemeyi çok severmiş.

  Prenseler büyük annelerinin hikayelerindeki yeryüzünü görmek isterlermiş. Büyük annelerinin söylediği gibi yeryüzü insanlarının bacakları olup olmadığını ve bu bacaklarla nasıl yürüdüğünü merak ediyorlarmış. Büyük anneleri yer yüzüne ancak yirmi yaşına geldiklerinde çıkabileceklerini söylemiş. Küçük prensesin en büyük ablası yirmi yaşına girince yer yüzüne çıkmış . Geri geldiğinde gördüklerini garip garip evleri garip garip araçları ve en önemlisi garip insanlardan ve onların bacaklarından bahsetmiş. Prensesler daha meraklanmış.

 Küçük prenses yirmi yaşına geldiğinde  hemen yeryüzüne çıkmış. Bakmış çok güzel  kardeşlerinin anlatığı gibi. Yer yüzünü gezmeye başlamış. Birde bakmış bir gemi ve bu gemide çok yakışıklı bir prens . Prenses prense bakarken birden gemi batmış. Prens boğulmaya başlayınca küçük prenses prensi kurtarmış. Prensi bir sahile bırakıp prensi birileri gelip bulana kadar beklemiş.

 Küçük prenses her gün yeryüzüne gidiyormuş. Küçük kız kardeşlerinin prense aşık olduğunu ve her gün onu görmeye gitiğini örenmişler ve kız kardeşlerini vazgeçirmeye çalışmışlar ama küçük deniz kızı onları dinlememiş. Küçük deniz kızı prensi o kadar sevmiş ki onunla  kalabilmek için  insan olmaya karar vermiş ve ona yardım edebilecek tek kişiye deniz cadısına gitmiş. Deniz cadısı çok kötü kalpli biriymiş. Kalbi gibi kendi de çok kötü görünürmüş. Küçük deniz kızı ondan çok korksa da ondan yardım istemiş. O şişman çirkin ve kötü kalpli kötü bakışlı cadı kızın güzelliğinden çok etkilenmiş ve kıza

 Su cadısı: ‘ Niye geldiğini biliyorum. Prense yakın olmak için insan olmak istiyorsun. Bunun bir bedeli olduğunu biliyor musun ‘ demiş ve küçük prensese hayin hayin bakmış.

Küçük Deniz kızı: ‘ Biliyorum ‘ demiş. Ama çok korkuyormuş. ‘ Biliyorum . Ne istersen yapmaya hazırım ‘ dediğinde  Su Cadısı : ‘  Senin o çok güzel şarkılar söyleyen güzel sesini istiyorum. O zaman seni çok güzel bir genç kıza dönüştürürüm  ‘ demiş. Küçük prenses bunu kabul etmiş ve su cadısı onu küçük  ve güzel bir genç kıza dönüştürürken sesini de elinden almış. Ve ‘ Prens seni bütün kalbi ile sevmeli yoksa deniz köpüğüne dönüşürsün’ demiş. Kız bunu da kabul edince kıza bir iksir hazırlayıp vermiş.Küçük prenses içip yer yüzünün yolunu tutmuş.

 Küçük deniz kızı bunu önemsemeden prense gitmiş. Prens  küçük kızı görünce çok sevmiş ve o günden sonra onu yanından ayırmamış ama küçük kıza evlenme teklifte etmemiş. Prensin ailesi onun   evlenmesini istiyorlarmış. Kendisi gibi bir prensesle evlenmesini istiyorlarmış. Bir çok prensesle tanıştırmışlar prens sonunda bir prensesi çok beğenmiş ve güzel deniz kızını unutup prensesle evlenmeye karar vermiş. Küçük deniz kızı prensin düğününde onun yanındaymış. Prens evlenip eşiyle mutlu mesut yaşarken küçük deniz kızı üzüntüler içinde deniz kenarına gelip ailesine veda etmiş ve Köpük olmayı beklemeye başlamış. Hiç durmadan ağlıyormuş.

 Küçük deniz kızının ablaları çıka gelmişler hepsinin o güzel uzun saçları kısacık kesilmiş. Kız kardeşlerine : ‘ Küçük deniz kızı bu elmayı al hemen prense götür ve yedir. Prens bunu yiyince sen köpük olmaktan kurtulacaksın. Biz seni kurtara bilmek için su cadısına saçlarımızı verdik’ demişler.  Küçük deniz kızı onların bu hallerine çok üzülse de prensi çok sevdiği için ona zarar vermek istememiş ve küçük deniz kızı güneş doğarken kendini sulara bırakmış ve köpüklere dönüşmüş ve denizlerde köpük olarak yaşamaya devam etmiş.

Değerlendirme: 1 / 5.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s