KADIN OLAN VEREN KEDİ

Kadın Olu Veren Kedi

 KADIN OLU VEREN KEDİ

Uzun zaman önce uzak bir ülkede bir adam yaşarmış bu adamın sevdiği bir kedisi varmış. Kedisine büyük bir tutkuyla bağlıymış. Dünya yüzünde kedisinden daha güzel bir yaratık yokmuş. Adam , öylesine delice tutkunmuş kedisine.

 Kedisinden güzel. Kedisinden sevimlisi yokmuş. Hele tatlı tatlı miyav dediğinde adam kedisine aşık oluyormuş. Her Miyav dediğinde bizim aşık kendinden geçermiş.

 Sonunda dayanamamış tanrılara yalvarmış , yakarmış. Sonunda tanrılarda adamın yakarışını duymuşlar. Bir sabah birde bakmış kedisi kadın olmuş. Adamdan daha mutlusu olmamış.

 Hemen o sabah girmiş gerdeğe . kedisine tutukun adam karısına deli divane olmuş. Karısı dünyanın en güzel kadınıymış. Karısı dünyanın en güzel geliniymiş. Hiç kimse karısından onun aldığı tadı almamış. Adamın mutluğuna diyecek yokmuş. Gecesi gündüzü karısı olmuş. Karısı en güzel, en tatlı , en özel en sevilenmiş.

 Adam karısının bir zamanlar kedi olduğunu unutup gitmiş. Gene bir gece karısına doyamazken gerdek yatağını fareler kemirmeye başlamasın mı? Olanlar olmuş. Karısı yataktan fırlayıp dikilmiş başlamış sağa sola bakmaya koklamaya süzmeye koyulmuş fareleri aramaya bulamamış. Tekrara kocasının yanına gitmiş. Derken tekrara fareler gelmiş. Adamın karısı tekrara fırlamış yataktan bu sefer fareleri kovalamaya başlamışlar fareler şaşkın’ bu nasıl evin hanımı! Tıpkı Kedi ‘demişler.

 J. de La Fonteine.

Değerlendirme: 1 / 5.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s