ORTA YAŞLI ADAM İLE İKİ METRESİ

Orta Yaşlı adam ile İki Metresi

ORTA YAŞLI ADAM VE İKİ METRESİ

Zamanın birinde bir adam varmış. Orta yaşlı adamın artık saçlarına aklar düşmüş başlamış. Adam düşünmüş taşınmış  ‘evlenmenin vakti gelmiş’ demiş. Adamın dünyalığı da bol bir eş seçmek için acelesi yok. Para bol olunca gözüne girmek isteyende çokmuş. Bir can yoldaşı bulmak öyle kolay mı? Ama adam iki dul üstünde duruyormuş. Bunlardan biri genç ve körpe diğeri yaşlı ve olgunmuş. Ama olgun bilmişliğiyle bunu da güzel kapatıyormuş. Mihrabındaki yıkıntılar görünmez oluyormuş.

 Adam iki dul ile günün gün edip kah kah kih kih edip eğlenirken .İki dul adamla eğlene dursunlar. Bizim adamı kendilerine benzetme derdinde Evlenecekleri adamı kendi istedikleri hale getirme çabasında olgun dul adamın ak düşmemiş saçlarını bir bir ayırıken . Genç dul yanında farklı durmasın diye her gördüğü ak saçı çekip alma derdine düşmüş.

 Adam bir bakmış damdazlak kalmış. Adam bakmış ne hale geldiğini görünce anlamış durumu . Şen dullara teşekkür etmiş. Kazancım kaybımdan daha fazla oldu. ‘ Size teşekkür etmek isterim. Sayenizde sizinle evlenirsem ne olacağını anladım ! Hanginizi alsam kendi keyfimce değil sizin keyfinizce yaşayacaktım ‘ demiş.

 Jean de La Fontaine.

Değerlendirme: 1 / 5.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s