Hayat engel tanımaz – kurşun asker masallı

Kurşun Asker

           KURŞUN ASKER MASALLI

 Bir zamanlar bir ülkede çok güzel bir oyuncakçı dükkanı varmış. Bu dükkanda bir oyuncak evinde yaşayan altı tane kurşun asker yaşarmış. Onlar her gün bir çocuğun hayallerini süsleye dursunlar bir gün oyuncakçı kurun askerleri evleriyle beraber vitrine koymuş.

  Kurşun askerler insanları izlerken acaba bizimle kim oynayacak diye düşünürken. Bir adam oyuncakçının vitrininde altı kurşun askeri görüp çok beğenmiş ve hemen almış. Oyuncakçı kurşun askerleri paketlerken adam birinin tek bacağının olmadığını görmüş oyuncakçıda ‘ Bu kurşun askerleri yapan ustanın bu kurşun askeri bitirmeye kurşunu kalmayınca bu askerin tek bacağı olmamış’ demiş. Adam ‘ Önemli değil ‘diyip almış.  

  Doğum gününü kutlaması çok güzelmiş sıra hediyeleri açmaya geldiğinde babasının hediyesini açan çocuk çok mutlu olmuş hemen kurşun askerlerini arkadaşlarına göstermiş onlarla beraber oynamışlar. Kurşun askerlerde çok mutlularmış. Akşam olup odasına giden çocuk kurşun askerlerini kutularına koymuş.

  Kurşun askerler çok sıkılmışlar yalnızca topal kurşuna asker uzanıp uzanıp kutunun kapağını kaldırıp etrafı izliyormuş. Bu çok hoşuna giden bir oyun haline gelmiş. Derken bir den ne görsün güzel bir prenses masanın üstünde duruyormuş. Prenses çok güzelmiş. Kollarını açmış dans eden bu prensesi çok beğenmiş.Ona bakmaya başlamış. Prenses  bir kalenin içindeki şatoda yaşıyormuş ve hiç durmadan kollarını yanlara açmış tek ayağı havada dans ediyormuş.

 Topal kurşun asker ona bakmadan yapamaz olmuş. Derken sabah olunca kurşun askerleri kutusundan çıkarıp onamaya başlamış. Kurşun asker ise sadece prensese bakıyormuş.

 Böylece günler geçerken sahibi Kurşun askerle oynamaktan sıkılmış ve onu açık olan  pencere nin kenarına koymuş .Derken birden hava kararmış, şimşekler çakmış ve sert bir rüzgar çıkmış ve topal kurşun asker pencereden sokağa düşmüş. Kaldırım kenarına düşen topal kurşun asker  kimse görmemiş hatta oradan oraya savurmuşlar nerdeyse üstüne bakacaklar  diye korkmuşlar.

 Üstüme basacaklar diye korkarken bir de yağmur başlamış.  Her yer su olmuş sonun da kurşun askerin bulunduğu çukura da su dolmuş . Hava açılınca iki çocuk su birikintisinde oynamaya gelince kurşun askeri bulunca çok mutlu olmuşlar. Onunla oynamaya başlamışlar akıllarına bir kayık yapmak gelmiş hemen kağıttan kayık yaptırıp kurşun askeride bindirmişler su birikintisinde bir ileri bir geri gelen kurşun askerle oynamışlar oynamışlar sonunda sıkılıp bırakıp gitmişler.

 Kurşun asker orada öylece  kalmış. Bu sırada rüzgar çıkmış kurşun asker kayıkta dimdik durmaya devam etmiş .Kayık yüzmeye  devam etmiş. Akıntıya kapılmış ve sonunda ırmağa ulamış bu sırda tekrar fırtına çıkınca kayığı savrulmaya başlamış kurşun asker gene korkmamış. Yağmur başlayıp kayık batmış kurşun asker ırmağı dibine batmaya başlamış .Çok soğuk ve karanlıkmış. gene de kormuyormuş .Derken her şey kararmış .

 Uyandığında mutfakta sıcak ocağın yanı başındaymış. Sahibi gelip kurşun askeri almış tekrara odasına götürmüş. Kurşun asker hemen prensese bakmış. O aynı yerinde duruyormuş. Onu görünce sevinir gibi olmuş.

 Birkaç gün evine ve prenses kavuşmanın mutluluğun yaşamış . Günler günler geçmiş Sahibi onunla oynarken kurşun askerin tek derdi Prensesmiş.  Derken sahibi onunla oynarken sıkılmaya başlamış. Bir kenara koyup orada bırakıp hiç eline almıyormuş. Kurşun asker buna çok üzülmüş. Sonunda Onu kutusuna kapatmış sonra onu orda da istememiş ve onu götürüp şömine ateşine atı vermiş. Kurşun asker çok sıcak olan bu ateşin içinde yok olmaya başlarken bile hiç korkmuyormuş sadece mutluluğunun kısa sürdüğüne ve prensesten ayrı kalacağına üzülüyormuş.

 Bu sırada bir rüzgar esmiş ve açık pencereden dolup prensesi savurmuş prenses kurşun askerin yanına gelmiş birbirlerine sarılmışlar ‘ sonunda kavuştuk ‘ demiş kurşun asker. Çok mutluymuşlar ‘ Artık yeni bir hayata başlıyoruz ‘ demişler.

 Gökten üç elma düşmüş biri onların başına biri sizin başınıza diğeri de masalı yazanın başına. 

Değerlendirme: 1 / 5.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s