kurbağa ile akrep

Kurbağa ile Akrep

KURBAĞA İLE AKREP

 Günlerden bir gün bir ormanda yaşayan akrep göl kenarında gezerken bir kurbağa görmüş kurbağa suda yüzüyor ve keyfine bakıyor arada o kötü sesiyle şarkılar söylüyormuş. Akrep bu ya kurbağanın bu halini kıskanmış. ‘ Keşke bende suda yüz bilsem ‘ demiş.

 Günler geçmiş bir gün kurbağaya ‘Kurbağa kardeş benin gölün diğer tarafında küçük bir işim var ama  yüzemiyorum. Acaba sana zahmet olmazsa beni gölün karşısına götürür müsün ‘ demiş.

 Kurbağada akrebe bakmış akrebe hiç güvenmiyormuş ‘ Ben sana niye güveniyim. Sen akrepsin. Bana kötülük yaparsın. Ben sana yardım etmek istemiyorum ‘ demiş.

 Bizim akrep niyetinden vazgeçer mi? Akrep kurbağaya bir sürü dil döküp sonunda onu kendisini karşıya geçirmeye ikna etmiş ama kurbağa ‘ Bana söz ver . Akrepliğini yapmayacaksın ‘ demiş. Akrepte ‘ Söz sana hiç zarar vermeyeceğim ‘ demiş Bu söz üzerine iyi niyetli kurbağa akrebi sırtına alıp onu gölün karşı kıyısına taşımaya başlamış. Akrep bakmış yüzmek çok keyifli oh bir güzel gölde geziyor her şey çok güzel gölün ortasına gelene kadar kendini tutmuş ve göl gezintisinin keyfini çıkarmış ama gölün ortasına geldiklerinde dayanamayıp kurbağayı sokmuş. Akrep kurbağayı sokunca olan olmuş : ‘ Ah akrep hani Akrepliğini yapmayacaktın? ‘ demiş. Akrep te ‘ Ah ne yaparsın benim de huyum bu akrep akrepliğini hiç yapmaz mı ? ‘  Bunun üzerine kurbağa çok üzülmüş : ‘ Ah akrep şimdi ne yapacaksın ‘ demiş ve gölün dibine gitmiş. Akrep bu suya düşmüş yüzme bilmediği için oda boğulup ölmüş.

Anonim.

Değerlendirme: 1 / 5.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s