YAZ AŞKI

Yaz Aşkı

YAZ AŞKI

 Sabahın erken saatleriydi.

 Güneş doğarken uyanan genç kız heyecan içinde odasında dolaşıp duruyordu. Tam iki kocaman valiz hazırlamıştı. Telaşla giyindi. Saçlarını yapmak için dakikalarını ayna karşısında harcadı. Makyaj yapmak istedi ama makyaj çantasını tekrar valize koyup kapatırken ‘ Makyaj yaparsam babam kızacak belki de beni göndermeyecek valize koyuyum . Orda bol bol makyaj yapacak şansım olacak ‘ diye düşündü. Odasından çıktığında anne ve babası halla uyuyordu. Kardeşinin odasının önünden geçerken aralı kapıdan baktı. Üstü açık yatan kardeşi sanki yatakla savaşmış gibiydi. Mutfağa gitti. Kahvaltıyı hazırlamaya başladı. Kendisine süt ve yulaf çıkardı. Kahvaltı için kahve hazırlanmıştı.

  Masada çeşit çeşit reçeller ve kahvaltılık her şey yerini almıştı. Kokuyu alan babası ve annesi uyanıp saate baktıklarında geç kalacakları için endişe içinde yataktan kalktılar . Babası koşarak kahve makinasını çalıştırmak için mutfağa koştu. Anneside onu seslemek için odasına giderken kokunun kahve kokusunu anlayıp durdu gene de odaya baktığında iki kocaman valizi gördü yavaş adımlarla mutfağa yürürken telaşla mutfağa giren babası kızını ve sofrayı görünce ağzı açık kala kalmıştı.  Eşi yanına gelince ‘ canım kızımız bir günde büyümüş. Yataktan zorla kalkan her zaman son dakikada okula giden kızımız tatil söz konusu olunca erkenden kalkmış . Üstelik bizim için kahvaltı hazırlamış. ‘  Annesi eşinin şaşkın yüzüne bakıp gülümsedi ve kızına manalı bir gülüşle bakarak ‘ ben bunu sevdim. Demek tatil söz konusu olunca erkenden kalkıla biliyormuş!’.

 Kız annesine babasına gülümseyerek ‘ Hadi geç kalıyoruz. Hadi daha hazır değil misiniz?’

 Annesi babası birbirlerine bakıp gülerken ‘ Şuna bak bizim laflarımızı bize satıyor!’ diyip güldüler. Hazırlanmak için odalarına döndüler. Kısa süre sonra masadaydılar. Kızları kahvaltısını bitirmişti bile.

 Baba ‘ Ah kızım şu yulaftan ne anlıyorsan! Bakalım orada da bula bilecek misin ?’

 Kız ‘ Babacım artık her erde bulunuyor. Onun sayesinde formumu koruyorum. Güzelik ve zayıf olmak önemli !’

 Baba ve anne aynı anda ‘ hayır önemli değil önemli olan sağlıklı olmak bunu hiç unutma ‘ dediler. Kızda gülümsemekle yetindi. Babasının kahvaltısı bitiğinde kız artık sabırsızlanıyordu.

 Kız ‘ Baba hadi herkes toplanmış olmalı. Kamp otobüsünü kaçıracağım. ‘

 Anne ‘ Kızm endişelenme otobüsün kalkmasına yarımsaatten fazla var. Baban seni götürecek. Unutma dikkatli olacaksın. Her gün bizi arayacaksın . ‘

 Kız ‘ Of anne tamam altı üstü okul kampına gidiyorum . Sadece bir aylığına. Orda neler yapacağımızda beli. Öğretmenler filanda olacak. ‘

 Babası ‘ Oğlanlarda olacak ! Dikkatli olacaksın .’

 Kız ‘ Tamam. ‘ Annesine sarılıp valizlerden birini alıp çıkarken babasıda eşine sarılıp kızın peşinden diğer valizle gitti.

 …

 Kamp otobüsü dolmuştu. Koşup valzilerini verip babasına sarıldı ve hemen otobüse bindi. Babasıda önce öğretmenlerle konuştu sonra kızına el salladı. Otobüs kıza sürede uzaklaştı. Kızı ise arkadaşlarıyla sohbete dalmıştı bile.

 Kamp alanı büyük ve yeşilikler içindeydi. Dörder kişilik kamp kulübelerinde kalacaklardı. En yakın arkadaşları ile aynı yerde kalıyordu ve keyfine diyecek yoktu. Öğlen yemeğini topluca yediler. Sonrasında etkinlikler başladı. Spor , oyunlar, yarışmalarla dolu günler geçirirken  kendisinden iki sınıf üste bir gençle tanıştırdı kızlar onu birinin erkek arkadaşının sınıf arkadaşıydı. Genç adam yakışıklı uzun boylu, sarı saçlı , karizmatik, kahve rengi gözlü sürekli güneş gözlüğü ile dolaşan biriydi. Kız ilk tanıştıklarında çok çekindi hatta rahatsız oldu. Kısa sürede aynı ortamı paylaşmaya başladılar. Sohbet ederken gencin matematikte çok iyi olduğunu öğrendi. Genç adamda kızın edebiyata çok iyi olduğunu öğrenince çok sevindi. Çünkü onun edebiyatla sıkıntısı vardı. Kızında matematikle. Kısa sürede beraber ders çalışmaya başladılar. Derken arkadaşlık ve bir haftanın sonunda genç kıza çıkma teklif etti. Kız kıp kırmızı olsada kabul etti. Bir erkeğin elini tutmaya başlamıştı. Her yere beraber gidiyorlardı. Arkadaş gurubunda hep yan yanaydılar. Günler geçtikçe kalbi daha hızlı çarpıyordu. Gencin kalbide yerinden çıkacak gibiydi. Kız uzun boylu sarışın ve lacivert gözlü bir ahuydu. Oldukça güzel bu kız biraz huysuzdu ama çok güzeldi. Çok ta akılıydı. Kız sevgilisini çok beğeniyor taktir ediyordu. Kibardı , akılıydı ve anlayışlıydı. Birde sevgilisinin peşindeki kızlar olmasa daha mutlu olabilirdi ama önemli değildi. Kızların her birini ona fark etirmeden uzaklaştırmayı başarıyordu. Günler geçti tatil bitti. İkiside  evlerine döndüler ama her hafta görüştler. Yaz çok güzel geçiyordu. Okul açıldı . Genç son sınıf olmuştu ama kız arkadaşını hiç yalnız bırakmıyordu. Kızda onu hep beraber ders çalışıyorlardı. Kız ona yetişe bilmek için iki katı ders çalışmaktan şikayetçi değildi. Sevgilisinden geri kalmamak için yaptığı şeyler derslerine artı olarak yansıyordu. Herkes ondan çok memnundu oda hayatından memnundu taki yıl sonu gelene kadar. Mezuniyet vardı ve mezuniyete genç kızla gitmek istedi o zaman ailesi kızın erkek arkadaşı olduğunu öğrendiler. Bir şey söylemediler. Kız çok mutluydu uçarak sevgilisiyle partiye gitti. Eğlendiler. Güldüler. Herkes çok mutluydu gecenin son dansında genç kızın kulağına eğildi ‘ Her şey için çok teşekkür ederim sevgilim. Sen benim yaz aşkım oldun. Sayende çok mutlu oldum. Ama artık ayrılma zamanı geldi çünkü ben yurt dışında okuyacağım sen ise daha liseyi bitirmedin. Umarım bir gün seninle tekrar karşılaşırız ‘ dedi. Kız çok üzgündü ama gencin ne demek istediğini anlıyordu. Genç kızı evine bıraktı elinden öptü ve o eve girene kadar bekledi. Kız odasına çıkıp pencere kenarında ağladı. Annesi teseli ederken babası kapıda onları dinliyordu. Kızda ailesi de mutluydu. Kırıp dökmeden can yakmadan yaşanan bu sevgiden çok mutlulardı. Gelecek için umut vardı.

Mavi İlkay Masal.

Değerlendirme: 1 / 5.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s