HAYAT ENGEL TANIMAZ – GÜVERCİN İLE KARINCA

Güvercin ile Karınca

 GÜVERCİN İLE KARINCA MASALLI  

 Uzak bir ülkede iyi kalpli ve sevimli  bir güvercin yaşarmış. Bu güvercin bir gün özgürce uçup uzun bir gezintiye çıkmış. Uçarken öyle yorulmuş öyle susamış ki susuzluğunu giderecek  bir çare aramaya başlamış.

  Bir de bakmış aşağıda bir pınar varmış. Hemen pınarın başına konmuş tam suyu içecekken birde bakmış küçük bir karınca pınara düşmüş. Öyle küçükmüş ki suyla baş edemiyormuş. Güvercin bakmış küçük karınca boğulacak kenardan aldığı bir yaprağı karıncaya doğru suya bırakmış ve karınca ona tutunup kıyıya gelmiş.

     Güvercin karıncanın kurtulduğunu görünce suyunu içmeye başlamış. Karıncada güvercine teşekkür etmek için onun yanına giderken birde ne görsün bir avcıda sevimli ve iyi kalpli güvercini görüp bir ağacın arkasına saklanıp silahını güvercine doğrultuyor.

 Karınca hemen avcıya doğru koşmuş ve ayağından ‘ hart ‘ diye ısırmış. Avcı ‘Ah ‘ diyip bağırınca güvercin can korkusuyla hemen uçup uzaklaşmış. Bizim küçük karıncada saklanmış.

 Böylece karınca güvercine iyilik borcunu ödemiş. İyiler kazanırken avcıda hiçbir şey avlayamamış ve evinin yolunu tutmuş.

Değerlendirme: 1 / 5.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s