YANAN ATEŞ

YANAN ATEŞ
  Kadın acılar içinde kıvranıyordu. O geceyi düşündüğü anlarda yaşadığı acıyla kıvranıyordu. Yatağında yatamadı . Uyku tutmuyordu. Sığamadığı yataktan kalktı . Odada dolaşmaya başladı. Gardrop ‘a geldiğinde onun tarafına görmek bile  kendini dışarı atmasına neden oldu. Odadan çıktı antrede yürüdü. Sağ misafir odası vardı. Solda çalışma odası. En küçük sinema odasıydı. Oraya bakmadan hızlı adımlarla salona geçti. Karanlık odada dümdüz yürüyüp pencere kenarına gelip koltuğa oturdu. Uzun süre pencereden geceyi izledi. Tek tük insanlar gelip geçiyordu. Bir süre sonra kesildi ısız sokak ve o vardı. Baktı boş boş karanlık sokaklara baktı. Sabah olurken koltukta sızmıştı .

 Sabah sıcak yüzüne vurunca uyandı. Ne kadar uyumuştu dalgın dalgın kalktı. Bacağını koltuğa vurunca canı yandı. Bacağını ovalayarak dakikalar geçtikten sonra topallayarak kalktı. Birkaç adım attı. Dik durabilirdi. Odadan çıktı antrede ilerledi. Küçük odanın yanına gelince hızla yürümek istedi ve bacağından duramayıp tökezledi. Kapının kenarına tutunmaya çalışırken içeri düştü. Ateşe düşmüş gibi kıvrandı çırpındı . Tutundu ateşten kaçarak kurtulmaya çalıştı. Odanın kapısından kendini atınca rahatladı derin derin nefes aldı. Arkasına bakmak istemiyordu ama yapamadı. Bir ömür geçti kapının önünde sonunda odasına doğru birkaç adım attı ve çalışma odasının önüne geldi. Baktı. Orda bir masa vardı .Boş masada neler olduğunu düşündü .Sinirle sinema odasına dönüp önce ses sistemini devirdi sonra yastıkları attı. Masayı devirdi ateşe değmiş gibi elleri acısa da koltuğu parçalamak istiyordu.  Yapamadı . Bir an gözünün önüne koltukta uygunsuz vaziyette yakaladığı kocası ve iş arkadaşını yakaladığı an . Ellerinde marketten aldığı meyveler in poşeti yere dökülmesiyle dağılan aklı  şaşkın gözleri . İnanamamıştı. Kadın kahkahlar atarken kocası pantolun u giymeye çalışıyordu. . Beceremedi kadının ayaklarının önüne yüz üstü serildi. Çamaşırıyla kalmıştı. Yerde çırpınıyordu kadın gülüyordu.

 Kadın kulaklarında çınlayan kahkaha gözünde yere serilmiş kocasını arkasında bırakarak evden çıktı. Asansöre geldi düğmeye bastı beklemedi. Ne yaptığını bilmeden merdivenlerden indi. Apartman kapısında yan komşusuyla karşılaştı kadın selam verdi ; görmedi bile ama kadın halini gören komşusu bir şey olduğunu anladı. Oda şüphe içindeydi. Yanındaki kızlarını alıp hemen asansöre koştu hemen kata çıktı. Kapıda pantolunun düğmesini yapan komşusunun kocası vardı. Adamın üstü çıplaktı ve kapının önünde üstünde adamın gömleği olan bir kadın duruyordu. Olan oldu birkaç dakika içinde herkes olanları öğrendi.

 Kadın hemen çıktı. Elinde küçük bir valiz duruyordu. Kapıyı kilitlerken komşusu kapıyı açtı. Kadın dayanamayıp sordu ‘Nereye komşum. O rezil kocandan kurtulalı daha birkaç gün oldu. Sana çok zarar verdi. Bu evide istediğini biliyorum . Yoksa ona mı vereceksin ‘

 Kadın ‘ Evet . Bu evi ben aldım ama . Hiçbir zaman benim evim olmamış. Burada boğuluyorum. Nefes alacağım bir yere gitmeliyim. ‘

 Komşu ‘Haklısın komşum. Haklısın. Erkekler umursamaz! Olan kadına olur. ‘

 Kadın ‘Olan iyi olana olur. O kadına hiçbir şey olmadı hala birlikteler. ‘

 Kadın valizini aldı ve gitti . Arkasında yanan içinde yanan ateşi bırakmıştı.

Bir gün tamamını yazma ümidiyle….

Mavi İlkay Masal.

Değerlendirme: 1 / 5.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s