Kaplumbağa ile akrep

Kaplumbağa ile Akrep

KAPLUMBAĞA VE AKREP

 Günlerden bir gün çok uzun zaman önce uzak bir ülkenin güzel bir ormanında bir kaplumbağa yaşarmış. Bu kaplumbağa çok yavaş hareket edermiş. Ama bu kaplumbağa çok iyi yüzermiş. Suya girdimi durmak dinlenmek bilmeden yüzen kaplumbağa bir gün gene derede yüzerken bir akrep dere kenarına gelmiş. Karşıya geçmesi lazımmış ama hangi kuşa hangi, balığa hangi kurbağaya sorsa hiçbiri onu karşıya geçirmeyi kabul etmemişler . Akrep son çare kaplumbağaya sormaya karar vermiş.

Akrep’ Kaplumbağa kardeş ne güzel yüzüyorsun. Ah benimde derenin karşısında bir işim var acaba beni karşıya kadar taşıyabilir misin ‘ demiş.

 Kaplumbağa akrebe bakmış: ‘ Neden kendin geçmiyorsun? ‘ demiş.

 Akrep . ‘ Kaplumbağa kardeş ben yüzme bilmiyorum. Onun içinde karşıya geçemiyorum. Sen yardım edersen bende karşıdaki işimi hallederim ‘ demiş.

Kaplumbağa : ‘ Sen akrepsin akrepliğini yapar beni sokarsın!’ demiş.

 Akrep: ‘ Hayır hiç olur mu ! Bana yardım edene ben niçin zarar veriyim. Ben o kadar kötü müyüm ‘ demiş ve kaplumbağayı kandırmış.

 Kaplumbağa: ‘ Bana söz ver bana zarar vermeyeceksin? ‘ demiş. Akrepte söz vermiş.

 Bunun üzerine kaplumbağa akrebi sırtına alıp karşı kıyıya taşımaya başlamış. Akrep halinden çok memnunmuş ama genede akrep bu  sokmadan durur mu? ‘ Dayanamamış kaplumbağayı sokmuş .

 Kaplumbağa gönüp akrebe bakmış: ‘ Bana söz vermiştin. Sözünde durmadın ‘ demiş.

 Akrep: ‘ Akrep akrepliğini yapmadan durur mu? Yapacak bir şey yok ‘ demiş . Kaplumbağa da o zaman: Yaptığın kötülük yanına kalmaz diye suya dalmış ve akrep boğulup ölmüş.  Kaplumbağa da yoluna devam etmiş bundan sonra hiçbir akrebe güvenmemiş.

Anonim.

Değerlendirme: 1 / 5.

4 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s