There is no featured content to be displayed in the slider. To set up the slider, go to Appearance → Customize, and add a tag under Tag Name in the Featured Content section. The slideshow will then display all posts which are tagged with that keyword.

dünya masalları

  ‘ Prenses isterseniz topunuzu size getirebilirim ‘ demiş.

 Prenses bunu duyunca çok sevinmiş.

 Kurbağa ‘ Ama topu size getirmemin karşılığında sizinle yaşamak istiyorum. Sizin ile uyumak istiyorum’ demiş.

 Prenses önce kabul etmek istememiş. Sonra altın topundan vazgeçemediği için tamam demiş. Bunu duyan kurbağa durur mu dalmış suya kısa süre sonra prenses altın topunu vermiş. Vermiş vermesine de daha sözünüzü tutacaksınız demeye kalmadan prenses kaybolup gitmiş.

  Akşam olmuş kral kraliçe ve kızları ile yemek yerken birden kapı vurulmuş. Uşaklar bir kurbağanın küçük prensesi görmek istediğini haber vermişler. Prenses durumu anlayıp odasına gitmek isteyince babası ‘ Kurbağa kim kızım ‘ demiş. Prenses te olanları anlatınca kral sözünü tutmalısın deyip kurbağayı içeri aldırmış.

  Kurbağa vıraklıya vıraklıya gelmiş. Kralı ve kraliçeyi selamlamış ve kendisi için hazırlanan sandalyeye çıkıp prensesin yanına oturmuş. Yemek bitip herkes odasına giderken kurbağa ‘ ben ne olacağım ‘ demiş.

 Kral prenses ‘ sözünü tutmalısın deyince prenses kurbağa ile odasına gitmiş. O bir kenarda dururken prenses uyumak için yatınca kurbağa bende senin yanında uyumak istiyorum demiş. Prenses sözünü hatırlamış ve kurbağaya ‘ Tamam yatabilirsin’ demiş. Demiş ama için için ağlamaya başlamış.

 Derken kurbağa gelip yatağa yatığı anda garip bir ışık odayı kaplamış prenses bir de ne görsün kurbağa yakışıklı ve genç bir prense dönüşmüş.

  Prenses ‘ sen kimsin ‘ deyince.

 ‘Ben bir prenstim. Çok yakışıklı olduğum için beni kıskanan bir cadı beni kıskandı ve kurbağaya çevirdi’ demiş.’ Beni yanına ve yatağına alacak bir kız bulana kadar böyle kalacağımı söyledi’ demiş.

 O günden sonra prens sarayda yaşamaya başlamış ve prenses ile çok iyi arkadaş olmuşlar günü geldiğinde çok ama çok güzel bir düğünle evlenip mutlu olmuşlar.  Bir masalın sonuna gelirken sizin de ansınız güzel olsun

Değerlendirme: 1 / 5.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18