There is no featured content to be displayed in the slider. To set up the slider, go to Appearance → Customize, and add a tag under Tag Name in the Featured Content section. The slideshow will then display all posts which are tagged with that keyword.

dünya masalları

 Külkedisi hayvan arkadaşlarından yardım istemiş. Onlarda kabul etmişler. Peri annesine dört fare, iki kertenkele ve kaz getirmiş . Külkedisi ile peri annesi bahçeye çıkarlar ve peri anne sihirli sopasıyla ile onlara dokununca balkabağı dev altın bir faytona  fareler beyaz çok güzel atlara kertenkeleler siyah kıyafetli uşaklara kaz ise beyaz kıyafetli tombul bir arabacıya dönüşmüş.

 Peri annesi en son külkedisinin omuzuna dokunduğunda külkedisinin elbisesi mas mavi harika bir elbiseye dönüşürken ayağında da camdan ayakkabılar belirmiş. Külkedisi harika bir peri kızına dönüşmüş.

 Peri annesi külkedisini arabaya bindirip baloya gönderirken ‘ Gece yarısından önce balodan ayrılmasını ‘söylemiş .

 Külkedisi mutluluktan uçarak baloya gitmiş. Saraya Kapısından içeri girdiği anda prens külkedisinden etkilenmiş ve hemen yanına gitmiş .Baloda bulunan herkes Külkedisine hayranlıkla baka kalmış. Kral balonun başından itibaren etrafındaki hiçbir genç kızdan etkilenmeyen oğlu balo salonuna ışık gibi giren bu güzeller güzeli kızın peşinden gitmesi onu çok sevindirmiş.

 Kral hemen adamlarını kızın kim olduğu öğrenmeleri için yollar. Bu sırada kralın adamları çalışırken kızın altın bir arabayla geldiği öğrenilince herkes bir ülkenin prensesi olduğu söylemeye başlamış.

 Prens güzel kızın yanına gidip onu dansa davet etmiş. Kendini dansa davet eden kişinin prens olduğunu bilmeyen külkedisi genç ve yakışıklı adamdan etkilenmiş ve onunla dans etmeyi kabul etmiş.

 Prens ve güzel kız rüya gibi bir dans etmişler. İzleyen herkes hayran kalmış. Onlar sohbet ederken  kimse kızın kim olduğunu öğrenememiş.

 Üvey annesi ve üvey kardeşleri prensi etkileyip tavlama planları yaparken gelen güzeller güzeli kıza hayran kalmışlar. O prensi ile gidince üvey anne durur mu; baloda başka damat adayları çıkar diye kızlarını genç bekar erkeklerle tanıştırıp bir taraftan da kızın kim olduğunu öğrenmeye çalışmış .

 Kız prensle bahçede sohbet etmeye başlamışlar. Prens güzel mi güzel kızın yüreğinin de güzelliğini gördükçe onu bırakmamak için elinden geleni yapmış. Sarayın bahçesinde tekrar dans etmeye başlamışlar. Dans ederken birden saat on ikiyi vurmaya başlamış . Külkedisi telaşlanmış ve Prense gitmesi gerektiğini söylemiş. Prens onu bırakmak istememiş.

  Külkedisi ise koşarak faytona giderken. Altın faytonun başında uşaklar telaşlı , atlar huysuz, arabacı huzursuz bir halde külkedisini beklemekteymişler.

 Külkedisi sarayın o uzun ve yüksek merdivenlerinden koşarak inerken camdan ayakkabılarından biri düşürmüş onu almaya fırsat bulamadan prensin gözü önünde altın parıl parıl parlayan faytona binmiş ve son sürat uzaklaşmış. Kralın adamları atlarına binip kızın peşine düşmüşler. Prens kızın camdan ayakkabısı ile kala kalmış.

  Kız telaşla eve varmaya çalışırken gece yarısı olmuş ve fayton bal kabağına , atlar fareye , uşaklar kertenkeleye ,arabacı kaza dönüşmüş. Külkedisi de eski haline gelir sadece cam ayakkabı kalmış. külkedisi onu alıp beze sarıp saklamış. Balkabağını da alıp dostları ile evin yolunu tutmuş. Bu arada altın fayton kralın adamları ne güzel kızı nede faytonu bulabilmişler.

 O gece ve bir çok güze ülkede tek konuşulan gizemli güzeller güzeli prenses olmuş.

 Kral bütün ülkeyi aratsa da güzel kızı bulamayınca oğluyla bir anlaşma yapmış. Camdan ayakkabıyı ülkede ki bütün genç kızlara deneyeceklermiş. Kimin ayağına olursa Prens onunla evlenecek ve tahta çıkacakmış.

 Prens bunu kabul eder. Kral adamları bütün genç kızlar cam ayakkabıyı denete dursun . Cam dan ayakkabı hiçbir genç kızın ayağına olmamış.

 Üvey anne balo gecesi ne yapsa kızlarına koca bulamayınca camdan ayakkabıyı bir fırsat görünce külkedisine  günlerce kızlarını ayaklarını buzdan masajlar sıcak suda bakımlar yaptırmış.

 Günler günleri kovalar ülkede gidilmedik kapı cam ayakkabıyı denemedik kimse kalmadı diye düşünene prens vazgeçecekken son bir ev olduğu öğrenen prens bizzat kendi camdan ayakkabıyı denemeleri için götürmüş.

 Prens külkedisine doğru gelirken üvey annesi de külkedisini camdan ayakkabısını sakladığı yeri bulmuş ve alıp saklamış. Külkedisini de tavan arasına kilitlemiş. Bu sırada prens ve kralın adamları gelmişler üvey anne onları karşılamış. İki kızı ayakkabıyı denemişler olmamış. Kendisi de denemek istemiş . BU sırada aşağıda prensin olduğunu duyan külkedisi ne yapsa da oda dan çıkamamış . Ağlıyormuş.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18