There is no featured content to be displayed in the slider. To set up the slider, go to Appearance → Customize, and add a tag under Tag Name in the Featured Content section. The slideshow will then display all posts which are tagged with that keyword.

dünya masalları

 Tam bu sırada babasının ve annesini yardımcıları onların yokluğunda dostları olan çalışanları prensin önüne çıkıp bu ‘ Bu evde bir kız daha var. Bu ev bir tüccarındır. Bu kadın tüccarın ikinci eşidir. Kızlar onun değil kadının ilk eşindendir. Başla ülkedendir. Tüccarın tek bir kızı vardır. Tüccarın karısı tüccar kaybolunca kızını hizmetçi yapıp kötü davranıyor‘ demişler.

  Bunları duyan  prens emir vermiş .Karlın adamları tekrar eve gelmişler ve bütün evi aramışlar ve külkedisini tavan arasına kilitlenmiş bulmuş. Bu sırada  üvey annesi ‘ Benim iki kızım var başka çocuğum yok ‘ diyormuş.

  Prens külkedisini görür görmez tanımış. O yorgun ve kirli haline rağmen külkedisini hemen tanımış.

 Prens külkedisinin üvey annesine dönüp ‘ Bu evde başka genç kız yoksa bu kim ‘ demiş.

  Kadın ‘ o bu evin hizmetçisi. Hizmetçini baloda ne işi olabilir. BU halde mi Baloya katıl ‘ demiş.

 Bunun üzerine prens cam ayakkabıyı çıkarıp külkedisine  giydirmiş ayakkabı hemen olmuş.

  Evi arayan askerlerden biri cam ayakkabının eşini de saklandığı yerde bulup getirmişler. Üvey anne ne yapacağını şaşırmış.

 Külkedisi ise olanları anlatmak isteyince prens her şeyi evin çalışanlarından öğrendiğini söylemiş ve ‘ Seni tanımak için ayakkabıya ihtiyacım yok. Seni her halinle tanırım ‘ demiş ve  evlenme teklif etmiş. Külkedisi de büyük bir mutlulukla prensin evlenme teklifini kabul etmiş.

 Bu sırada üvey kardeşleri ‘ O külkedisi . Pasaklı ve çirkin ‘ demesinler mi!

 Prens çok sinirlenmiş ‘ o çok güzel ve iyi biri. Sizler ise çok kötü ve çirkinsiniz. Yüreğinizin çirkinliği yüzünüze vurmuş. Bir daha karşımıza çıkmayın ‘ demiş.

 Üvey anne prens in ve kralın onlara zarar vereceğinden korkarak yalvarmaya başlayınca prens kararı Külkedisine  bırakmış. Kız kadını bir daha görmemek şartıyla af etmiş. Zaten  balo için neyi varsa satan kadın ve kızları evsiz barksız kalıp gitmişler.

 Prens  ilk görüşte aşık olduğu kızıla saraya dönmüş. Kral onlara günlerce süren çok güzel bir düğün yapmış .

  Sonra ne mi olmuş prens krala verdiği sözü tutup tahta çıkmış . Külkedisi ise kraliçe ve kralın sevgili eşi olmuş .

 Böylece bir masalın daha sonuna geldik.

 Ağaçtan üç elma düşmüş. Biri onların başına biri sizin başınıza, biride benim başıma.

Değerlendirme: 1 / 5.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18