There is no featured content to be displayed in the slider. To set up the slider, go to Appearance → Customize, and add a tag under Tag Name in the Featured Content section. The slideshow will then display all posts which are tagged with that keyword.

dünya masalları

                  PİNOKYO

 Bir varmış bir yokmuş çok ama çok zamanlar önce Gepetto adında bir oyuncakçı yaşarmış. Bu yaşlı adam oyuncaklarını kendi elleriyle yaparmış. Oyuncakları öyle güzel olurmuş ki çocuklar onun oyuncaklarını çok severlermiş.

  Gepetto usta yaşlı bir adammış ve yalnız başına yaşarmış.Bir gün çok güzel bir oyuncak yapmaya ve onu kimseye vermemeye karar vermiş.

 Oyuncağını yapabilmek için ormanın yolunu tutmuş. Dolaşmış dolaşmış ve oyuncak yapabileceği en güzel ağaç kütüğünü bulmuş. Sonrada onu sırtlanıp evine dönmek için yola düşmüş. Gepetto usta hem yaşlı hem de yorgunmuş ama o kütükten yapacağı oyuncağı düşündükçe yorgunluğunu unutmuş.

  Gitmiş gitmiş sonunda yaşadığı küçük kasabaya varmış. Hiç dinlenmeden mutluluk içinde başlamış kütüğe şekil vermeye. Önce başını sonra gövdesini sonra kol ve bacaklarını yapmaya başlamış. Durup dinlenmeden uyku bile uyumadan çalışan Gepetto usta işini bitirdiğinde gerçek bir çocuğa benzeyen bir oyuncak yapmış. Onun bu halini görünce çok ama çok sevmiş ve çok mutlu olmuş. ‘ Sen çok güzel oldun. Benim evladım oldun. Seni kimseye vermeyeceğim.Sen benim çocuğum olacaksın ve adın Pinokyo olacak. Sen hep yanımda olup bana iyi bir evlat olacaksın değil mi’ demiş ve ona sıkı sıkı sarılmış.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18