There is no featured content to be displayed in the slider. To set up the slider, go to Appearance → Customize, and add a tag under Tag Name in the Featured Content section. The slideshow will then display all posts which are tagged with that keyword.

dünya masalları

 Çukurun dibinde kala kalan Pinokyo ağlamaya sızlanmaya başlamış. Ne yapsa bir türlü çıkamıyormuş. Kime seslense kimse ona yardım etmemiş.

 Uzun zaman sonra iyilik perisi Pinokyo nun sesini duyup yardımına gelmiş. Önce onu kuyudan sihirli değneği ile dokunur dokunmaz çukurdan çıkan Pinokyo çok sevinmiş. İyilik perisine defalarca teşekkür etmiş. İyilik perisi de Neler olduğunu sormuş. Pinokyo da ‘ ben kitap almaya gidiyordum iki kurnaz hayvan beni çukura atı demiş. O bu yalanı söyler söylemez . Burnu uzamaya başlamış. Bu Pinokyo nun söylediği ilk yalanmış.

 İyilik perisi yalan söylediğini anladığı Pinokyo ya ‘ Pinokyo yalan söylememelisin . Baban çok üzülmüştür. İyi çocuk ol. Şimdi eve git ‘ demiş ve ortadan kaybolmuş.

 Pinokyo eve dönerken arkadaşı Romeo’yu görmüş. Romeo Pinokyo ya oyuncak diyarına gittiğini isterse onunda gelmesini söyleyince . Pinokyo da Romeo ile oyuncak diyarına gitmişler. Pinokyo ve Romeo günlerce orda eğlenmişler .

 Derken Pinokyo bir gariplik olduğunu anlamış. Pinokyo bakmış ki çikolata yedikçe kulaklarının uzadığını ve kuyruğunun çıktığını fark etmiş. ’Bana neler oluyor. Burada garip bir şeyler oluyor’ demiş. Birde bakmış ki çocuklara garip garip bir şeyler var . Çocuklar çikolata yedikçe eşeğe dönüştüklerini fark edip hemen çikolata yemeyi bırakmış.

 Oyuncak diyarının sahibi çok kötü bir adammış. Çocukları tuzağa düşürüp eşeğe dönüştürüyor sonrada satıyormuş.

 Pinokyo da bunu fark etmiş ve hemen oradan kaçmış. Koşarak kasabasına geri gelmiş pazara varınca bir köşeye saklanıp insanların konuşmasını dinlemiş. Kasabalılar Babasından bahsediyorlarmış.

 Gepetto ustanın günlerdir onu aradığını çaresiz yaşlı adamın oğlunun denizde kaybolduğunu zannedip kayıkla denize açıldığını ve kaybolduğunu söylüyorlarmış. Pinokyo bunu duyunca Çok ama çok pişman olmuş. Kendini suçlamış. Çok üzülen Pinokyo bir anda normale dönüp kuyruğu ve eşe kulakları kaybolmuş.

 Hemen koşup deniz kenarına gelmiş babasını aramış bulamayınca denize de yüzerek. Aramış taramış bulamayınca çok yorulmuş .Berken kocaman bir balina bir hamlede yuttu vermiş.

 Pinokyo kendini balinanın midesinde bulmuş.’ Ah babacım. Ben ne yaptım. Ben iyi bir evlat olmadım. Seni dinlemedim. Hata üstüne hatalar yapıp seni üzdüm. Üstelik seni yalnız bıraktım çok pişmanın. Ah keşke babamı bir kez daha görebilsem’ demiş.’ ‘O zaman babamın istediği gibi iyi bir çocuk olacağım’ demiş.

 Babası Pinokyo nun sözlerini duyup oğlunun yanına gelmiş. Çünkü oda Pinokyo yu ararken balina kayıkla beraber onu da yutmuş.Gepetto usta gelip oğluna sarılmış.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18