There is no featured content to be displayed in the slider. To set up the slider, go to Appearance → Customize, and add a tag under Tag Name in the Featured Content section. The slideshow will then display all posts which are tagged with that keyword.

dünya masalları

                     KÜLKEDİSİ

 Bir varmış bir yokmuş evvel zaman içinde küçük güzel mi güzel bir kız varmış.

 Bu küçük kızın güzel bir ailesi çok güzel bir annesi çok iyi bir babası varmış. Ailesiyle mutlu mesut yaşarken günlerden bir gün sevgili annesi hastalanmış.

 Babası ne yapsa ülkenin en iyi doktorları gelip annesine bakmışlar ama annesi iyileşememiş. Annesi aralarından ayrılınca baba kız mutlu mutlu yaşamaya başlamışlar . Güzel kız annesini hiç unutmamış.

 Babası tüccar olduğu için uzun seyahatlere çıkar her gelişinde kızını biraz daha büyümüş buluyormuş.

 Külkedisi evlerinde babasını bekleyerek günlerini geçirirken babası bir gün atık büyüdüğünü kendisinin yaşlandığını ve o evlenip gidince yalnız kalmamak için evlenmek istediğini kızının ne düşündüğünü sorunca . Güzeller kızı babasının yalnız kalmasını istemediği için ‘ Tabii ki babacım evlenmelisin’ deyince . Babası bir dul kadınla evlenmek istediğini söylemiş.

 Günler günleri kovalamış babası evlenip geldiğinde kızın bir üvey annesi ve iki üvey kız kardeşi olmuş. Kadın kızın güzelliğini görünce onu çok kıskanmış. Çünkü kendi kızları hiç ama hiç güzel değillermiş.

 Günler günleri kovalarken babası hiç durmadan çalışıyor ama yeni eşini hiçbir şekilde mutlu edemiyormuş . Yeni eşi evlerinde sürekli davetler partiler veriyor ve sürekli partilere davetlere katılıyormuş. Bu masrafı karşılayabilmek için adam çalışmaktan yorgun düşen babası her gün biraz daha yaşlanıyormuş. Kız ise buna çok üzülüyormuş.

 Üstelik üvey annesi ona kötü davranmasa da iyide davranmıyormuş. Verdiği davet ve balolara ; gitti davet ve balolara üvey kızını yanında götürmediği için zamanla herkes tüccarın güzeller güzeli kızını unutmaya başlamış. Kadının istediği de buymuş. Çünkü herkes kızın güzelliğini annesinden aldığını söylüyormuş.

  Babası üvey kızlarının ve karısının masrafına yetişe bilmek için seyahatte çıkılmayacak bir mevsimde yola çıkmış amacı çok büyük bir iş yapıp bir daha gitmemek ve geri geldiğinde güzel kızını iyi bir adam ile evlendirmek istiyormuş.

 Yola çıkarken karısına kızını emanet edip giderken Karısı’ senin kızın benim kızım. Sen hiç merak etme .Ben ona çok iyi bakacağım . Kızlarımdan ayırmayacağım’ demiş.

 Ama adam karısının bu sözlerine hiç inanmamış. Onu evin emektar çalışanlarına da emanet etmiş. Onlar kızı çok sevdikleri için hemen kabul etmişler. Adam birazcık içi rahatlamış bir şekilde kızıyla vedalaşıp yola çıkmış.

 Bir gece dışarda fırtına varken babasının kaybolduğu haberini almış. .

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18