There is no featured content to be displayed in the slider. To set up the slider, go to Appearance → Customize, and add a tag under Tag Name in the Featured Content section. The slideshow will then display all posts which are tagged with that keyword.

dünya masalları

  Gepetto öyle yorgun öyle yorgunmuş ki oracıkta uyuya kalmış. Bu sırada bir iyilik perisi gelmiş ve ‘ Gepetto sen çok iyi birisin. Çok iyilik seversin bende sana bir armağan vermek istiyorum ‘ demiş ve sihirli değneğini sallamış. Her şey palamış ve pinokyo gerçek bir çocuğa dönüşmüş. Tahtadan bir çocuğa . Pinokyo hoplamaya zıplamaya bir oyana bir bu yana koşmaya başlayınca peri ‘ Pinokyo sessiz ol baban Gepetto uyuyor. Onu uyandırmada dinlensin demiş.

   Pinokyo sevgi ve sevinçle Gepetto ya bakmış.’ İyilik perisi sana çok teşekkür ederim. Beni çocuk yaptın. Babam Gepetto yu sevindirdin. Çok ama çok teşekkürler’ demiş. Sonrada dans etmeye başlamış.

 İyilik perisi de onun bu halinden çok menün olmuş ama Pinokyo ya öğüt vermeden de yapamamış ‘Pinokyo evet gerçek bir çocuk oldun. Gepetto usa senin baba . Sakın onu üzme . İyi bir çocuk ol. Ona saygılı ve iyi davran. Eğer sen iyi bir çocuk olursan sana güzel bir armağan verebilirim’ demiş.’ Şimdi sesiz sessiz otur da baban Gepetto biraz dinlensin ‘ der demez Pinokyo babasının yanı başına oturmuş.

  Sabah olup uyanan Gepetto bir de ne görsün yanı başında Pinokyo oturuyor. Onu canlı görünce inanamamış . Pinokyo ya ‘ Pinokyo inanamıyorum sen canlanmışsın. Gele gel de sana bir sarılıyım. Senin gerçek olduğuna inanayım ‘demiş. Pinokyo Gepetto ya sıkı sıkı sarılmış Gepetto da ona o günden sonra ikisi de çok mutlu olmuşlar.

   Yıllar geçmiş ve Pinokyo nun okula gitme zamanı gelmiş. Pinokyo babasına gidip. Babacım benim okula gitme zamanım geldi. Beni okula gönderir misin demiş.

  Gepetto ustada oğlunun büyüdüğünü ve okula gitmesi gerektiğini düşünmüş. ‘ Peki oğlum okula gidebilirsin ‘ demiş.

 Pinokyo babasının onu okula göndereceğini duyunca çok ama çok mutlu olmuş. Koşmuş, zıplamış dans etmiş ve babasına sıkı sıkı sarılmış. ‘ Babacım beni çok mutlu ettin. Söz iyi bir çocuk ve iyi bir öğrenci olacağım. O zaman bana defter kitap kalem  alalım mı ‘ demiş.

   Gepetto ne yapsın fakir mi fakir bir oyuncak ustası parası yok. Düşünmüş satacağı tek şeyi var paltosu  kasabanın pazarında onu satıp parasını oğluna vermiş.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18