There is no featured content to be displayed in the slider. To set up the slider, go to Appearance → Customize, and add a tag under Tag Name in the Featured Content section. The slideshow will then display all posts which are tagged with that keyword.

dünya masalları

       KIRMIZI BAŞLIKLI KIZ

 Bir varmış bir yokmuş ülkenin birinde küçük kırmızı başlıklı bir pelerin giyen sevimli mi sevimli tatlı mı tatlı bir kız yaşarmış.

 Herkes bu kızı kırmızı başlıklı kız dermiş. Kırmızı başlıklı kızın ormanda yalnız büyük annesi varmış. Annesi kırmızı başlıklı kızla büyük anneye sık sık yemek gönderirmiş.

  Günlerden bir gün Annesi hasta büyük annesine en sevdiği kurabiyeleri yapmış ve kırmızı başlıklı kıza büyük annesine götürüp gelmesini söylemiş. ‘ Ormandan geçerken hayvanlara dikkat etmelisin’ demiş.

  Kırmızı başlıklı kız annesinin hazırladığı sepeti alıp ormanın yolunu tutmuş. Güle oynaya ormanda şarkılar söyleyerek giderken bir de bakmış karşısında kurt çıkmış.

 Kurt sevimli sevimli kibar kibar konuşup kırmız başlıklı kıza ‘ Güzel ,tatlı kız kırmızı başlığında çok güzelmiş.’

Kırmızı başlıklı kız çok mutlu olmuş ‘ teşekkür ederim ama kimsiniz ‘ demiş.

 Kurt ‘ kırmızı başlıklı kız ben bu ormanda yaşayan iyi kalpli bir hayvanım seni burada yalnız görünce merak etim. Senin gibi tatlı bir kız bu ormanda tek başına ne yapıyor ‘demiş.

 Kırmızı başlıklı kızda büyükannesinin evinin ormanın tam ortasında olduğunu ona sık sık yemek götürdüğünü şimdide ona en sevdiği kurabiyeleri götürdüğünü söylemiş. ‘

 Kurt kırmızı başlıklı kızı kandırıp istediğini öğrenince birde kurabiyelerin kokusunu alınca dayanamamış. Hemen bir plan yapıp ‘ Anladım tatlı güzel Kırmızı başlıklı kız sana iyi günler benim evime gitmem lazım’ deyip hemen hemen ormanda kaybolmuş.

 Tatlı küçük kırmızı başlıklı kız kurttun kim olduğunu anlamayıp iyi bir hayvan olduğunu düşünüp hemen yolluna şarkılar söyleyerek devam etmiş.

 Bu sırada kurt büyük annenin evi bulmuş bile ve hemen kapısını çalmış.

 Büyük anne ‘kapımı çalan kimdir o ‘ deyince ‘ Büyük annecim ben kırmızı başlıklı kız ‘ demiş. Büyük anne ‘ yavrum, kilidi kaldır içeri gel ‘ demesiyle içeri girip kocaman ağızıyla büyük anneyi yutmuş. Sonrada büyük annenin geceliğini giyip fırfırlı şapkasını örtüp hemen onun yatağına yatıp üstünü örtüp kırmızı başlıklı kızı beklemeye başlamış.

 Kırmızı başlıklı kızda şarkılar söyleyerek hiçbir şeyden haberi olmadığı için neşeyle büyük annesini evine gelmiş Hemen kapısını çalmış.

 Kurt kırmızı başlıklı kızın geldiğini anlayınca çok mutlu olmuş. Ağzının suyu akarak ‘ Kapımı çalan kimdir ‘ demiş.

 Kırmızı başlıklı kız olanlardan habersiz’ Büyük annecim ben kırmızı başlıklı kız ‘ demiş.

 Kurtta sesini büyük annenin sesine benzeterek ‘ Kırmızı başlıklı kız kilidi kaldır içeri gel’ demiş.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18